Planeta Świadomości
Blog dla ludzi z pasją życia, życia w zdrowiu.

6 rzeczy, o których Twoja dusza pragnie, byś się dowiedział

76
SeoHost.pl

Wszyscy idziemy przez życie w poszukiwaniu wyższego celu. Od wieków zadajemy sobie te same pytaniami. Kim jestem? Dlaczego tu jestem? Dokąd zmierzam? Czy żyję we właściwy sposób? Czego moja dusza pragnie?

Przez całe życie szukałam odpowiedzi na te pytania.. Dziesiątki książek, wiele własnych doświadczeń i przemyśleń poszerzało (i nadal poszerza) moją perspektywę oraz świadomość. Nie było to dla mnie kiedyś tak oczywiste jak teraz.

Jestem przekonana, że wszystkie zdarzenia w naszym życiu stwarzają nam sposobność do poznania prawdy, wyrwania z mroków niepamięci, przebudzenia oraz życia najbliżej jak to tylko możliwe, naszej prawdziwej istoty. Stanowią szansę do urzeczywistniania tego Kim i Czym postanawiamy być w obliczu danych okoliczności. Zdarzenia w naszym życiu po prostu są – czasem dobre, czasami gorsze, lecz liczy się tylko nasza reakcja. Kim my jesteśmy. Kim postanawiamy być. Na zachowania innych bowiem zbytnio wpływu nie mamy, lecz na swoje już tak. A kiedy zdamy sobie sprawę, że nie jesteśmy ani swoimi myślami ani emocjami, poczujemy wolność i możliwość wpływania na własne reakcje.

Każda sytuacja to dar, a każde doświadczenie kryje w sobie coś cennego. Musimy tylko nauczyć się dostrzegać we wszystkim doskonałość- nie tylko w rzeczach dla nas przyjaznych, ale również, a może nawet zwłaszcza w tych, z którymi się nie chcemy zgodzić. Nasza dusza już znacznie wcześniej wybrała czego chce doświadczać. Zdecydowała jakie kolejne doświadczenia są jej teraz potrzebne na drodze ewolucji. Dlatego przyjmuje ciało, aby stworzyć i doświadczyć siebie zgodnie z obecnym wyborem.

Aby pomóc Ci to zrozumieć, Twoja dusza chce żebyś wiedział, że:

1. Jesteś w porządku, taki jaki jesteś.

Najgłębszym pragnieniem duszy jest doświadczać wciąż wyższych aspektów siebie. Dlatego pnie się do góry, a nie w dół, po ewolucyjnej drabinie. Jeśli po raz kolejny się wciela, to po to, aby dalej doświadczać i dalej ewoluować. Lecz ważne jest dla niej również byś żył w zgodzie z sobą bez względu na to co zrobiłeś lub czego nie zrobiłeś. Co powiedziałeś lub czego nie powiedziałeś. Ważne, żeby nie powtarzać ciągle tych samych błędów. Nie jesteśmy istotami wysokorozwiniętymi, jak nam się wydaje, lecz istotami rozwijającymi się, które błądzą i mają do tego prawo. Udawanie tych pierwszych utrudnia nam bycie sobą.

Chaos w ludzkich duszach, strach, bieda czy przekazywane z pokolenia na pokolenie zagubienie popychają niekiedy do godnych pożałowania uczynków. W gruncie rzeczy wszystkie ludzkie postępki wynikają ze strachu, po którego przeciwległej stronie jest miłość. Tak naprawdę istnieją tylko te dwa uczucia, a wszelkie inne stanowią tylko pochodne tych dwóch biegunowo różnych idei. Zatem pamiętaj, że wina i strach mogą Cię zgubić. Lekarstwem na nie są miłość i świadomość. Również miłość do samego siebie. A nawet zwłaszcza.

Jesteśmy godni i ważni, nie dlatego, że jesteśmy z Kimś lub jesteśmy Kimś, lecz dlatego, że Jesteśmy. Tak po prostu. I to jest w porządku. My jesteśmy w porządku, tacy jacy jesteśmy. I każdy ma równe prawo do tego, żeby żyć.

ludzka dusza pragnie2. Twoja dusza wzywa cię, byś patrzył na siebie przez pryzmat zrozumienia.

Chociaż sposób w jaki reagujemy na zachodzące w naszym życiu zdarzenia jest ważny, a nawet ważniejszy od samych zdarzeń- to jeszcze istotniejsze są nasze myśli na temat nas samych. Zbyt często osądzamy siebie za to, że nie poradziliśmy sobie w danej sytuacji zbyt dobrze. Wielu z nas zna to znakomicie- ciągła krytyka czy obwinianie się za swoją reakcję na daną sytuację. Myślimy na przykład: „Dlaczego w ogóle to powiedziałam” lub „zareagowałam zbyt emocjonalnie w stosunku do danej sytuacji”.

Twoja dusza pragnie, abyś spojrzał na siebie łaskawym okiem i powiedział sobie w takiej sytuacji na przykład „na daną chwilę i w oparciu o wiedzę, którą posiadałam w tym czasie, zrobiłam wszystko co mogłam” lub „jestem wystarczająco dobra taka jaka jestem”.

3. Twoja dusza chce, żebyś sięgał głęboko do swych uczuć.

Twoja najwyższa prawda ukryta jest w najgłębszych uczuciach, dlatego doświadczaj emocji i słuchaj swoich uczuć. Kieruj się nimi i je szanuj. W ten sposób przemawia do Ciebie Twoja dusza, która rozumie to czego rozum nie pojmuje. Gdy działamy zgodnie ze swoją prawdą przyspieszamy tym samym swój rozwój duchowy. Myśli są tylko wymyślonymi tworami umysłu, a uczucia są prawdziwe. Nasz głos wewnętrzny jest niczym kapitan, który wytycza kurs i steruje okrętem, o ile mu na to pozwolimy. Wsłuchaj się również w to, co Ci mówi Twoje doświadczenie. To jest znacznie ważniejsze od tego co mówią nam autorytety, książki, guru czy kapłani. Słowa są najbardziej zawodnym sposobem głoszenia prawdy. Przeinaczenia, manipulacja czy nadinterpretacja są nad wyraz częstym zjawiskiem. Mają miejsce dosłownie wszędzie.

Czasami wściekamy się na siebie, że zawierzyliśmy swojej intuicji, a ta zwiodła nas na manowce. Kojarzymy rozwój z „kłopotami”, a zastój z „bezpieczeństwem”. Z perspektywy czasu jednak zazwyczaj widzimy, że wydarzyło się to po coś. Tak jak wszystko zresztą w naszym życiu. We Wszechświecie nie ma przypadków, ani zbiegów okoliczności. Nic nie przytrafia się duszy wbrew jej woli. To jest niemożliwe, ponieważ dusza jest kreatorem każdego doświadczenia.

4. Jesteś tu po to, aby doświadczać najszczytniejszej wizji samego siebie.

jestes-wszystkim-co-najlepszeDusza niczego nie potrzebuje. Dusza posiada wszystko. Doskonałą mądrość, wszelką wiedzę, moc i chwałę. Ale sama wiedza to za mało, dusza pragnie doświadczać. Jesteśmy tu po to, żeby doświadczać zachwytu, lekkości, spokoju, miłości, dobra, współczucia i radości, czyli tego czym tak na prawdę Jesteśmy.

Jesteśmy – najdoskonalszym, najwspanialszym, najbardziej godnym podziwu tworem Boga. Cudem, który wystarczy tylko odkryć. Nie wiedząc Kim Naprawdę Jesteśmy uważamy się za coś znacznie gorszego. Przeświadczenie o swej niedoskonałości wynosimy od osób, którym najbardziej na świecie ufamy, czyli od naszych rodziców, którzy nieświadomie przekazali nam te błędne komunikaty, którymi sami byli karmieni. Dzieci są jak krasnale w świeci gigantów- które wraz „z rybami głosu nie mają”, którym miłość okazywana jest warunkowo, a błędy i uchybienia wytykane i często srogo karane. W kościele natomiast słyszą, że „nie są godne” i „że ich wina”. A nasza zachodnia cywilizacja je w tym jeszcze utwierdza, wychowując na konsumentów, domagających się często bezużytecznych przedmiotów, bez posiadania, których mogą poczuć się „obywatelami drugiej kategorii”, z którymi rówieśnicy potrafią się okrutnie obchodzić.  I Kim mają się później czuć tak wychowani- już dorośli?

5. Jesteś tutaj po to, żeby celebrować każdą chwilę.

Nie tyle chodzi tutaj o to czego doświadczasz, lecz Kim i jak się czujesz podczas tego doświadczenia. Wielu z nas odnosi na przykład ogromne sukcesy, ale nie pozwalamy sobie poczuć obfitości, która na nas spłynęła i się nią delektować, lecz od razu przechodzimy do wyznaczania sobie kolejnego celu. Odhaczamy i gonimy dalej, odhaczamy i dalej, dalej.. Zatrzymaj się i rozkoszuj chwilą, momentem do którego dążyłeś, odniesionym sukcesem. Jesteśmy tu po to, aby celebrować każde doświadczenie i aby każdego dnia czuć wielkość tego Kim w istocie Jesteśmy. Liczy się tylko chwila obecna. Tu i teraz. Więc ciesz się i doceniaj każdy moment w życiu!

Twoja dusza pragnie, żebyś poczuł, że jesteś częścią potężnej całości. Uświadom sobie, że otacza Cie zewsząd ta sama energia, z której pochodzisz również Ty. Ma tylko różne natężenie i częstotliwość. Poczujesz wtedy wewnętrzną moc, która rodzi się właśnie z poczucia Jedności ze wszystkim co Cię otacza. Poczucie odrębności nam ją odbiera, jest przyczyną wszelkich zaburzeń i cierpienia.  Dlatego podzielono nas na tych i tamtych, nas, was i ich. A Boga usadowiono, gdzieś na firmamencie, daleko poza naszym zasięgiem. W rzeczywistości absolutnej jesteśmy jedną nieskończoną duszą, pochodzącą z tego samego Źródła.

6. Twoja dusza pragnie dla Ciebie wewnętrznej równowagi i wyciszenia.

Gdy jesteśmy wyciszeni, możemy naprawdę słuchać. Gdy jesteśmy obecni tu i teraz otwieramy się na zrozumienie i w tym bezruchu możemy czuć najlepsze połączenie z naszą Jaźnią i odbywać podróż w głąb siebie. Dlatego medytacja, szczególnie na łonie natury jest tak niezwykłym doświadczeniem. Z jej pomocą możemy wznieść swą energię życiową do najwyższej czakry i wprawić się w stan gotowości do dostąpienia pełnej świadomości. To prawdziwa czujność, której można doświadczać gdziekolwiek się jest, robiąc cokolwiek. Wystarczy po prostu zatrzymać się na chwilę i tylko „być”, dokładnie tam gdzie się jest. Wtedy zauważamy rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. A szkoda.. Żyjemy w świecie cudów, które codziennie przegapiamy.

Podczas medytacji oczyszczamy się z różnych zdarzeń, które na nas wpływają każdego dnia. Lepszych bądź gorszych. Zauważamy wówczas, że podczas, gdy wszystko przemija w środku nas jest niezmienne „Ja”. Wiedza o tym Kim się Jest daje nam ogromne poczucie siły. Medytacja bowiem stanowi wspaniałą możliwość doświadczenia swej prawdziwej istoty- tego Kim Naprawdę Jesteśmy, czyli doskonałą dobrocią, miłością, współczuciem, łagodnością i mądrością. Dlatego przerwij wszystko na chwilę i uśmiechnij się do siebie. Tak po prostu, bez powodu 🙂 Dlatego, że Jesteś. Rób to często, to nie boli, a może jedynie poskutkować lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym. A na pewno nastrojem. Twój umysł podąży za ciałem 🙂

Podobne artykuły
Komentarze (76)
 1. Ammy

  Wszytsko pięknie napisane,prócz słowa patrzał zamiast patrzył to razi bardzo.
  Pozdrawiam
  Ammy

  1. Planeta Świadomości

   Dzięki Ammy, już poprawiłam 🙂 Pozdrawiam

  2. KK

   czyjś mały nieistotny bład łątwiej zauważyć niż swój naprawde wielki, grunt że wiadomo o co chodzi.
   Jeśli mnie by raziły takie drobne błedy to już bym oślepł.

   1. Maja

    😀 No i to jest ta kolejne tendencja wykazywana przez nasze umysły – skupiają się na braku, na niedostaku, przekonują, że nieznane = niebezpieczne i jeszcze kilka innych… 🙂 Dobrze mieć świadomość ich występowania.

  3. Mike

   Bzdura co piszesz
   Błędy cie rażą ? Zamknij oczy I wsłuchaj się w myśl 🙂

 2. Radosna Chata

  Przepiękny wpis 🙂 naprawdę bardzo trafiony i potrzebny każdemu z nas 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Dziękuję bardzo 🙂 Uważam, że wszystkim nam potrzeba świadomości tego Kim Jesteśmy. To bardzo ważne.

 3. Quinn

  Mało wpisów tutaj 🙂

 4. krystyna polek

  bardzo wartościowy i budujący wpis 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Dziękuję 🙂

 5. Jaśmin1604

  Aż lepiej mi się zrobiło po przeczytaniu =D dziękuję

  1. Planeta Świadomości

   Proszę bardzo 🙂

 6. Sylwia

  Z przyjemnością się to czyta ???

  1. Planeta Świadomości

   Cieszę się bardzo ❤️❤️❤️

 7. SłowiańskaDusza

  Cześć, po pierwsze dziękuję za ten wpis. Od jakiegoś czasu nie moge się tu odnaleźć. Tu mam na myśli w świecie fizycznym. Wszystko mnie tu przytłaczało i czułem wewnątrz tęsknotę za źródłem, chęć opuszczenia już świata fizycznego i żeby już w końcu przejść. Znajomym i rodzinie poprostu mówiłem, że nie czuję ochoty na kontakty z ludźmi i wychodzenie z domu. Ci, którzy przechodzili depresję głosili te hiobowe wieści jako że jestem w depresji i tylko m imoże pomóc. Do lekarza nie poszedłem, ale moja przyjaciółka o otwartym umyśle i pięknej duszy powiedziała, że muszę odzyskać kontakt z duszą. Przeszukałem internet, ale tam nie nic konkretnego, co mogłoby pomóc. Ja z tego stanu już się wydostałem, ale proszę o pomoc. Jak odzyskać połączenie z duszą? Co mogę zrobić żeby głos intuicji do mnie docierał?

  1. Planeta Świadomości

   Słowiańska Duszo źródło, za którym tęsknisz jest w Tobie 🙂 Musisz go tylko w sobie poszukać. Nie trzeba porzucać ciała, żeby tego doznać. Dla mnie najlepszą metodą „powrotu do siebie” jest medytacja, o której wspomniałam w poście powyżej. Praktykuj ją najczęściej jak to możliwe. Nie potrzeba do tego koniecznie „odpowiednich warunków”. Możesz to robić nawet podczas najprostszych czynności, które codziennie wykonujesz. Skup się po prostu całym sobą tylko na danej czynności. Bądź obecny.
   Praktyka ta również wyostrzy Twoją intuicję. Ignorowany latami wewnętrzny głos nie przestaje do nas wołać, lecz jest bardzo cichutki. Natłok myśli i szum świata go skutecznie zagłuszają. Lecz gdy zaczniesz w końcu na niego zwracać uwagę i się z nim liczyć, będzie coraz głośniejszy. Więc następnym razem jeśli będziesz miał jakieś przeczucie to podążaj za tym. I sprawdź dokąd Cię to zaprowadzi. Intuicja jest jak mięsień. Im więcej będziesz go trenował, tym będzie większy i silniejszy.
   A poza tym, postaraj się polubić i zaakceptować siebie. To pomoże Ci podążać w najlepszym dla Ciebie kierunku. Trzymam kciuki 🙂

   1. JuStJO

    Fajny artykuł. Mam trochę, a nawet bardzo jak przedmówca. Z tą różnicą, że mam niemowlę i niestety brak czasu i energii na sen, a co dopiero medytację. Chyba, że jest jakiś myk dla zmęczonego rodzica.

    1. Planeta Świadomości

     JuStJO kochana, tak jak już wspominałam, żeby medytować nie trzeba siedzieć godzinami w pozycji lotosu. Kiedy tylko sobie przypomnisz postaraj się choć na chwilę wszystko przerwać i całą sobą „być”. Poczuć otaczające Cię zapachy, usłyszeć otaczające Cię dźwięki, skupić swoją uwagę na dowolnym przedmiocie. Byle być możliwie jak najczęściej świadomym. Potem przychodzi pełna świadomość, kiedy uświadamiasz sobie swoją prawdziwą istotę. Możesz być obecna równie dobrze wykonując najprostsze czynności, jak choćby zmywanie naczyń, mycie podłogi czy przyrządzanie obiadu- poczuj wszystkimi zmysłami otaczające Cię zewsząd bodźce. Zmywając naczynia poczuj wodę spływającą po Twoich dłoniach..Gdy sobie o tym tylko przypomnisz to staraj się być czujna. Liczy się to, na ile jesteś otwarta i chętna. Wyzbądź się oczekiwań i po prostu „bądź”. Trzymam kciuki

     1. Promyk

      Gdy zapamięta się że medytacja to „skupienie się na jednym” to kończą się wymówki typu: dziecko, zmęczenie, praca itd. 😉 Skupić można się na danej czynności i to już jest medytacja – ważne by nasza uwaga/świadomość (a za nią podąża energia) była w całości poświęcona tej czynności. Nie musi to być przecież punkt na ścianie, oddech czy płomień świecy. Medytacja to także robienie kanapki, jazda autem, zmiana pieluszki – grunt by robić to całym sobą. To jest klucz do sukcesu. Nie ma wymówek – wymówki także mogą stać się medytacją 🙂

      Warto także poćwiczyć świadomość energii. Tu techniki rozpowszechniane przez Magię Chaosu mają bardzo fajne pomysły jak to robić. To jeszcze bardziej uwrażliwia na energię, ułatwia medytację i wprowadzanie się w różne stany świadomości 🙂

     2. Planeta Świadomości

      Dzięki Promyku za wartościowy komentarz! Pozdrawiam 🙂

 8. ABI

  Bardzo ladnie napisane. Od serca, ze zrozumieniem i z miloscia. Z przyjemnoscia podziele sie z przyjaciolmi tym tekstem. Dziekuje I pozdrawiam 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli ten tekst trafi do jeszcze większej liczby odbiorców. Mam nadzieję, że pomoże i zainspiruje choć jedną osobę do zmiany życia na lepsze. Im więcej światła w ciemności, tym robi się wszędzie jaśniej 🙂 Również dziękuję i pozdrawiam 🙂

 9. Piotr

  „Dlatego przerwij wszystko na chwilę i uśmiechnij się do siebie.”

  -kto z Was uśmiecha się pod nosem i czuje obecność w TU I TERAZ…???

  To jest piękne polecam czuję to już od dawna a dzisiaj o tym czytam 🙂
  Miłego Uśmiechu 🙂 dla Ciebie
  Piotr

  1. Planeta Świadomości

   Niesamowite uczucie- cieszyć się po prostu z tego, że się Jest 🙂 Dla Ciebie również Miłego Uśmiechu Jak Najczęściej 🙂

 10. setone

  Sylwio…nie tyko,ze pieknie napisane…ale to Co napisalas moge okreslic dla mnie samego,
  jako Uczucie Calkowitej Wewnetrznej Integracij z kazdym Slowem Mysla i Intencja wyrazona
  w tym Twoim Przeslaniu…bo tak chce nazwac Tekst ktory napisalas…pozdrawiam Cie z Serca…
  <3 <3 <3
  Staszek
  Byloby dla mnie przyjemnoscia gdybys zechciala dolaczyc do grona mych znajomych na FB

  1. Planeta Świadomości

   Cała przyjemność po mojej stronie. Wysyłam mnóstwo pozytywnej energii ❤️❤️❤️

 11. No noo

  Pięknie napisane. 🙂 Niestety czasami bardzo trudno jest zaakceptować siebie, taką jaką się jest.

  1. Planeta Świadomości

   No noo znam to bardzo dobrze. Dlatego polubienie i zaakceptowanie siebie takim jakim się jest- jest bardzo ważne. Nie dopiero wtedy kiedy spełnimy jakieś wyimaginowane warunki względem własnej osoby. Jeżeli chcemy coś zmienić np. w naszym wyglądzie, a podchodzimy do siebie z niechęcią i nienawiścią, to się to zazwyczaj po prostu nie udaje. Dopiero przyjacielskie, łagodne podejście z miłością i aprobatą czyni w naszym życiu, ale nawet w wyglądzie i stanie naszego zdrowia cuda. Zmieniają się nasze decyzje nawet dotyczące odżywiania. Zmienia się wszystko. Dlatego na początku starajmy się chociaż polubić tę boską cząstkę, którą mamy w sobie i patrzeć na siebie przychylnym okiem. Nie jak surowy rodzic, lecz jak dobry przyjaciel.

 12. idalia

  Bardzo mądry wpis, już dawno o tym wiem, ale wiedzieć a to robić to u mnie jeszcze dwie różne rzeczy. Ale pracuję nad tym nieustannie 🙂
  Pozdrawiam cieplutko

  1. Planeta Świadomości

   Zgadza się Idalio każdy z nas gdzieś głęboko podświadomie o tym wie, wiele przesłań było już na ten temat, ale do tak niewielu jeszcze to dociera…Dlatego warto o tym pisać po raz kolejny. Gra jest warta świeczki. Życzę Ci dużo wytrwałości i cierpliwości. Pozdrawiam serdecznie

 13. Janusz Szczepkowski

  Kochana Sylwio!
  Trafilem na Twoj tekst przypadkowo
  …nie ma przypadkow…
  ..przeczytalem go z wielka uwaga..
  ..bardzo dziekuje za jego napisanie..
  ..wiem, ze to wielki dar..bardzo chcialbym go dalej przekazac..
  ..czy mozna..?
  ..pragne miec kontakt z Toba..
  ..gdzie mozna Cie znalezc?
  ..nie wiem co to byla za grupa..
  ..boje sie wracac na poczatek i szukac, zeby nie stracic z Toba kontakto..<3

 14. Janusz Szczepkowski

  ..Sylwia, masz wielki dar..
  ..ujelas to wszystko co klebilo sie w mojej duszy..tak pieknie..
  ..nasunely mi sie tez pewne refleksje..
  ..to co napisalas o pespektywie czasowej do penych doswiadczen…
  ..chcialbym dodac jeszcze perspektywe przestrzenna..
  ..z tych perspektyw mozna nabrac bardziej dystansu..do pewnych doswiadczen..
  …latwiej. transformowac..
  ..istniejemy w pewnej ciagloscii czasowo przetrzennej..
  ..nasze doswiadczenia wzbogacaja nas..
  ..zyjemy tu i teraz… jednoczesnie tworzymy wizje, obrazy, naszej pozytywnej przyszlosci…
  Janusz Szczepkowski

  1. Planeta Świadomości

   Januszu Drogi- dziękuję Ci za ciepłe słowa, jest mi niezmiernie miło 🙂 Wiele mądrości i zrozumienia płynie z Twoich komentarzy. Czy mam wielki dar? Może raczej przypominam tylko o prawdzie, którą mamy gdzieś głęboko ukrytą w sobie- o nas samych. Podświadomie każdy z nas to czuje, tylko otaczający nas zewsząd gwar, hałas i chaos naszej zachodniej cywilizacji nie pozwala nam tego usłyszeć. Ja tylko wspominam o tym co już od dawna dociera do nas w wielu przekazach- muzyków, pisarzy, filmowców i innych, którzy Nauczyli Się Słuchać. Dociera to do nas z każdej strony, lecz my to ignorujemy. Nie ma zresztą czemu się dziwić, skoro nawet nie słuchamy własnego wewnętrznego głosu, ani nawet własnego doświadczenia. Ignorujemy je, a ono stale, ciągle od nowa się powtarza. Przekazy te przychodzą do nas w stu różnych postaciach i w tysiącu chwil. Nie jest to dane tylko wybranym, lecz nam wszystkim. Wolimy tego często nie słyszeć. Nie trzeba wtedy brać na siebie odpowiedzialności za ich zrozumienie… Nie wspominając już nawet o ich odebraniu.. Zatem- Słuchajmy ❤️
   Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie

 15. Jachiek

  Czesc. Bardzo dobry opis, chociaż mam już tą wiedzę, udostępniłem link do tego opisu kilki znajomym. Kolejne pytanie brzmi: Jaki jest cel tego całego przedsięwzięcia? Po co Bóg tak to wymyślił? Jeśli generalnie jesteśmy jednością energetyczną z Bogiem czy w takim układzie Bóg doświadcza przez nas wszystkich odczuć? Czy jest to proces naukowy? Kiedyś słyszałem taką teorię że Bóg wie co wie (wszystko?) ale nie wie czego nie wie a przez nas rozszerza tą wiedzę. Zgodzisz się z tym? Tak? Nie?

  1. Planeta Świadomości

   Cześć. W sferze absolutu nie istnieje doświadczenie, tylko sama wiedza. Sama świadomość koncepcyjna to za mało. Dlatego celem, dla którego zostaliśmy stworzeni, było Boskie samopoznanie. Stwarzanie i Poznawanie ciągle od nowa siebie w Doświadczeniu. A zakładając, że wszystkie rzeczy obecnie występujące (zarówno widzialne jak i niewidzialne) są z tego samego „tworzywa” tylko w rozdrobnionej postaci, czyli, że nie ma nic czym Bóg by nie był, bo jest On Wszystkim, to z samej definicji jest to niemożliwe, aby Siła Wyższa, która powołała wszystko do istnienia mogła czegokolwiek nie wiedzieć. Chyba, że przyjmiemy, że jest to oddzielony od wszystkiego Byt- wtedy myślę, że ta teoria mogłaby mieć logiczną ciągłość. To są oczywiście moje przekonania, każdy ma prawo zapatrywać się na to jak chce. Tak też zresztą jest, ze względu na to, że każdy z nas jest na innym poziomie świadomości.

  2. Milicja

   Jachiek.

   Oto moja wizja Boga i świata wynikająca z moich badań(nie wiara która jest często ignorancja lub teoria roboczą):
   Ziemia jest Bogiem tu dla nas.Jej Duch.W naszym układzie owych Bogów jest 10_u.Na początku było 10-iu poteznych duchów które wiazac energie w materie stworzyły planety i mieszkania dla siebie.Wśród nich znajdował się takze Duch ziemi.Przy pomocy dwóch z nich na naszym globie zaistniało życie w fizycznej formie którą widzimy także dzisiaj.Najważniejszy z naszego punktu widzenia dla nas jest własnie ziemia gdyż owy Duch jest żródłem naszej świadomości.Można go okreslać mianem siły witalnych naszego globu oraz jak niektórzy mówia 'zbiorowej swiadomosci”.To emanacja ducha ziemi w połaczeniu z pomocnymi aspektami innych duchów tworzy tutaj całe życie.Wg.przekazu który posiadam życie jest eksperymentem nacechowanym miłoscia.Jestesmy tu po to aby doświadczać i żyć.Oto cały cel zycia.Z tego co mi wiadomo zna odpowiedz na każde pytanie które moze zadać człowiek gdyż to my jesteśmy jego emanacją,lecz nie bezposrednia gdyz ogranicza nas forma tak jak zwierze jest ograniczone w swoim pojmowaniu formą a jego motorem działań jest np.głód.Więc szukać Boga nie trzeba gdzies w oddali w niebie.Jest On tu.Wręcz stąpamy po nim.Życie o który piszesz „dlaczego jest tak stworzone” w duzym stopniu jest wynikiem naszej percepcji.Dla tego bardzo ważne jest jej rozbudowywanie i zapanowanie nad własnym umysłem, wielkim darem.Jak mówi zycie na ziemi nie jest ani rajem,ani piekłem.Lecz może być jednym lub drugim.

 16. Bożena

  Wpis bardzo odwołuje się do kwestii poczucia własnej wartości a to jest bardzo ważny temat.

  1. Planeta Świadomości

   Oj tak, poczucie własnej wartości jest bardzo istotne i ma ogromny wpływ na nasze życie

 17. Katarzyna Soja

  Pięknie napisane, bardzo pozytywnie idealnie przy niedzielnej kawie:)))

  1. Planeta Świadomości

   🙂

 18. Rytmy Natury

  Ciało podąża za umysłem nie na odwrót 😉 Ciało to opoka, naczynie…o które trzeba bardzo dbać aby spełniało swoje zadanie jak najlepiej

  1. Planeta Świadomości

   Ciało podąża za umysłem.., ale ucząc się kunsztu aktorskiego można się dowiedzieć również, że emocja jest reakcją ciała na bodziec. Należy zmusić ciało, by postępowało tak, jak wtedy, gdy czujemy daną emocję, a wkrótce pojawi się samo uczucie. Ciało angażuje w działanie wszystkie swoje części, w tym serce. Jeśli pracuje sam umysł, ciało nie zawsze idzie w ślad za nim. Doskonałym przykładem są dzieci udające jakąś emocję (wiedzą, że tym sposobem dostaną to, na czym im zależy). Na przykład udają, że się złoszczą: wymachują rączkami, walą piąstkami w stół, robią to, co zawsze, gdy się złoszczą. A potem zjawia się prawdziwa złość, wywołana fizykalizacją. Proszę spróbować 🙂

 19. Kasia

  Grunt, aby wierzyć w siebie i żyć w zgodzie ze sobą. 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Otóż to 🙂

 20. Mama notuje

  Dobry wpis na niedzielę, taki pozytywny. Niesiesz bardzo ważne przesłanie

  1. Planeta Świadomości

   Dziękuję

 21. Magda

  Tekst pełen energii, dający fajnego energetycznego kopa. 🙂

  1. Planeta Świadomości

   🙂

 22. Aleksandra ma kota

  Daje do myślenia! Piękny ale również bardzo głęboki tekst sięgający do tego co w nas jest najlepsze 🙂
  Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Dziękuję Aleksandro. Ściskam 🙂

 23. Jestem

  Dziekuje. W niezbyt mily dzien taka fala prawdziwych wiadomosci w ktorych odkrywam piekna radosc. Dziekuje naprawde.

  1. Planeta Świadomości

   Bardzo się cieszę. ściskam Cie mocno 🙂

 24. Anula

  Dziękuję Ci Sylwio z całego serca:)Pięknie to ujełaś.Życie jest cudowne,trzeba tylko na nie zwrócić uwagę:)

 25. Konrad

  Cześć, w związku z tym tekstem proponuję książkę „Siedlisko duszy” Gary Zukav – dokładnie te same koncepcje co przedstawione w powyższym poście. Do tego warto też poczytać albo posłuchać w internecie mistyczki Caroline Myss, która w sposób zabawny, a jednocześnie trafiający w sedno istnienia dociera do ludzkich serc. Polecam 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Dzięki Konradzie, książka ląduje na mojej liście lektur obowiązkowych. Pozdrawiam 🙂

 26. Urszula

  Droga Sylwio,
  wiem że potrzebuję zmian, o których mowa w Twoim przesłaniu. Mam prawie zerową wiedzę, ale od czegoś muszę zacząć. Proszę o ukierunkowanie, jestem bardzo otwarta.

  1. Planeta Świadomości

   Urszulo, jeśli nie wiesz od czego zacząć to po prostu postaraj się polubić i zaakceptować siebie taką jaką jesteś. Myślę, że to najlepszy początek dobrych zmian, mogących również prowadzić do otwarcia się na swoją boską cząstkę. Zaopiekuj się sobą jak najlepszy rodzic, rozmawiaj jak z najlepszym przyjacielem. Uśmiechaj się do siebie i staraj wyciszać kiedy tylko sobie o tym przypomnisz. Choć na chwilę 🙂

 27. Małgorzata

  Dziękuję Sylwio za ten wspaniały tekst..podczas czytania go czulam rozbrajająca blogosc .. dosłownie jakbym doznała jakiegoś uniesienia i przyszła mi do głowy myśl o wdzięczności za to ze mam siebie..tak..właśnie siebie..ze swoimi marzeniami..błędami..doswiadczeniami..silnie rozbudowaną intuicją..wrażliwością..empatia i odwagą i zawsze mogę na sobie polegać. Staram się o siebie dbać..jestem łagodna dla siebie..wszystko to co przeczytalam w Twoim tekście jest mi bardzo bliskie i będę go czytac codziennie po to aby znów wprowadzic sie w taki blogostan..lekki szum w głowie..nie potrafie tego opisac..ale nie pierwszy raz w zyciu mam takie doznania..jakbym odleciała

  1. Planeta Świadomości

   Małgorzato, lejesz miód na moje serce. Przesłanie z posta nie poszło na marne, bardzo mnie to cieszy- utwierdza w przekonaniu, że warto.. Przesyłam mnóstwo dobrej energii ❤️

 28. dobrusia

  wszystko już napisali moi poprzednicy, ja tylko podpisuję się pod nimi obiema rękoma i chwała Tobie Sylwio za Wspaniałą Swiadomość i dar przekazania jej na piśmie dla nas wielkiej rzeszy odbiorców

 29. Naprawdę ciekawy artykuł. Tylko ciekawe czy to naprawdę tak działa. Tego nikt z nas nie wie niestety i nigdy się tego nie dowiemy.

  1. Aleksander

   Działa.

 30. asiak

  Dziękuję. Moja dusza tego potrzebowała <3

 31. Danny

  Sylwio 🙂 Od jakiegoś czasu czytam twoje artykuły i muszę przyznać, że świetnie trafiasz nimi w sedno. Przekazujesz w nich informacje o jakie kiedyś było bardzo trudno i były na wagę złota. Myślę, że nimi możesz pomóc wielu osobom. Oby tylko tu trafili.
  W związku z powyższym mam do Ciebie 3 pytania: 🙂
  -Jakie książki miałaś na myśli. Podaj konkretne tytuły, im więcej tym lepiej 🙂
  -Czy prowadzisz jakiś kanał na yt?
  -Czy organizujesz jakieś spotkania/eventy/szkolenia/konferencje?
  Pozdrawiam 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Danny książek, które pomogły zmienić mi perspektywę, które wzmacniają, popychają do działania i przemiany jest wiele. Kilka z nich, które przychodzą mi w pierwszej kolejności do głowy to np. : Eckhart Tolle „Potęga teraźniejszości”, „Nowa Ziemia”, Osho Rajneesh „Kundalini. Przebudzenie wewnętrznej energii”, Neale Donald Walsh „Rozmowy z Bogiem”- cała seria, Agnieszka Maciąg „Pełnia życia”, Beata Pawlikowska cała seria dżunglowa, Anthony Robbins „Obudź w sobie olbrzyma”, Anthony de Mello ” Przebudzenie”, książki Reginy Brett i Josepha Murphy`ego, Louis L. Hay „Możesz uzdrowić swoje życie”, Deepak Chopra „Budda. Podróż ku oświeceniu”, Carlos G. Valles ” Sadhana z Anthonym de Mello”, Napoleon Hill ” Przechytrzyć diabła”, Wayne W. Dyer „Kieruj swoim życiem”, Ralph Waldo Emerson „Prawa duchowe”, Święty Augustyn „Wyznania”, Ken Wilber „Integralna teoria wszystkiego”. Takich książek jest oczywiście znacznie więcej, tych które już przeczytałam i tych, które są jeszcze przede mną 😉 Nie wyobrażam sobie bez nich życia 🙂
   Na kolejne 2 pytania odpowiedź brzmi: nie 🙂
   Pozdrawiam serdecznie!

 32. SlavKo

  Cześć…:)
  bardzo fajny wpis – konkretny, inspirujący i spójny… – dzięki…!:)

  Na jeden tylko dysonans chciałbym zwrócić Twoją uwagę (a i to jedynie po to, by „sprowokować” Cię do podjęcia tematu i jego rozwinięcia – w kolejny artykuł – będący z pewnością porcją budujących informacji:) – a mianowicie, piszesz tak: „…wewnętrzną moc, która rodzi się właśnie z poczucia Jedności ze wszystkim co Cię otacza. Poczucie odrębności nam ją odbiera, jest przyczyną wszelkich zaburzeń i cierpienia. Dlatego podzielono nas na…”
  … czyli podzielONO nas, by nam przeszkodzić w rozwoju, ograniczyć dające moc poczucie Jedności… – ale właściwie dlaczego nas podzielONO, dlaczego ONO wciąż dzieli, czym jest, jak się od jego wpływu uwolnić…??? – to zdanie wywołuje zresztą całą lawinę pytań – a naprawdę chciałbym wiedzieć (myślę – że nie tylko ja:), co masz na ten temat do powiedzenia!:)

  pozdrawiam (wszystkich:) serdecznie
  SlavKo

  1. Planeta Świadomości

   Hej:)
   SlavKo wiesz jak to jest – „energia podąża za uwagą”;) Dlatego wdawanie się w dyskusje na temat tego kto i dlaczego nam to zrobił oraz dlaczego nadal ten proces ma miejsce (ode setek lat zresztą)jest rozpętaniem energetycznej burzy zasilającej niechlubne zjawisko.

   W skrócie – „dziel i rządź- o to w tym chodzi, w obliczu Jedności oraz budzenia się świadomości ludzkości system nie miałby żadnych szans. Ludzie na samym szczycie światowej władzy kontrolujący ceny paliw, ustalający za pomocą banków centralnych najważniejszych państw oprocentowanie kredytów jakie spłacasz, wpływający na kształt wszelkich interesujących ich ustaw za pomocą skorumpowanych i w pełni dyspozycyjnych polityków – ustaw, kontrolujący w pełni system edukacji i jego program wtłaczany codziennie naszym dzieciom, nadzorujący całą politykę zdrowotną w taki sposób, byśmy się wiecznie leczyli na korzyść posiadanych przez nich koncernów farmaceutycznych (wydając krociowe sumy na chemiczne koktajle nie usuwamy przyczyn chorób, ale za to dajemy i wielki zysk – a wszystko to promowane przez posłuszne instytucje państwowe), rządzący przemysłem zbrojeniowym i kierujący polityką militarną w ten sposób, by wciąż wywoływać nieustanne wojny dające im profity, a finansowane jest to jak zawsze z naszych kieszeni…

   Ale nie to jest ważne, najważniejsza jest odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie. Uwolnić się można jedynie.. odwracając się plecami, nie walcząc z tym i budząc się. Należy skierować uwagę do wewnątrz, nie na zewnątrz. Obudzić się i przejrzeć iluzję życia oraz odrębności. Zdać sobie sprawę, że jesteśmy Jednym i tym samym pod wieloma postaciami. Podnieść wysoko głowę, uwierzyć w swoją moc, otworzyć umysł i kierować się miłością. Wówczas cały ten zbrodniczy system zostanie zmieciony z naszej planety.

   Odebrać moc z każdego miejsca, w którym ją ulokowaliśmy. Przebudzenie nie jest jednak możliwe, jeżeli choć jedno z fałszywych przekonań niemocy nadal jest aktywne. A programy bezwartościowości, niegodności, bezsilności i bycia ofiarą zostały wtłoczone nam dosłownie z każdej strony. Jeżeli jesteś ciekaw to więcej informacji na ten temat znajdziesz w tych wpisach 😉 https://planetaswiadomosci.pl/religia-podporzadkowanie-ludzkosci/, https://planetaswiadomosci.pl/nerwica-depresja-droga-wyzwolenia/ Uściski!

 33. explore11.pl

  Kochana dziękuję ! <3 Bardzo przyjemnie mi się czytało, jak tylko będę miała dzień wolny od pracy z miłą chęcią przysiądę z herbatką do Twojego bloga!

  1. Planeta Świadomości

   Bardzo się cieszę, dziękuję i oczywiście zapraszam! Będzie mi niezmiernie miło:) Ślę dużo dobrej energii <3

 34. Greta

  Dobrze spotkać kogoś po lekturze ” Rozmów z Bogiem” Neale’a Walscha. To unikalne dzieło, które również i mnie otworzyło oczy a raczej przypomniało wiele rzeczy, które czułam od dawna ale nie byłam pewna swoich przekonań. Teraz patrzę inaczej na wszystko i czuję ze wszystkim połączenie. W swoim środowisku jestem sama tak myśląca czy raczej inaczej myśląca ale może jestem tym zalążkiem, o którym pisał Walsch. Polecam wszystkie jego książki jak również „Umrzeć by stać się sobą” i „A jeśli już jesteś w Niebie? Przesłania z Drugiej Strony pozwalające doświadczyć Nieba na Ziemi” Anity Moorjani. Czekam na nowe wpisy i chętnie podyskutuję i wymienię doświadczenia bo naprawdę trudno znaleźć bratnią duszę w tym całym galimatiasie i konsumpcjonizmie. Pozdrawiam

  1. Planeta Świadomości

   Dziękuję za komentarz oraz polecenie kolejnych, z pewnością ciekawych tytułów. Tego nigdy za wiele, podobnie jak kontaktu z istotami o rozwiniętej świadomości 🙂 Pozdrawiam serdecznie

 35. markan

  chyba nie zrozumiałem: „Twój umysł podąży za ciałem” – czy raczej ciało za umysłem? Medytacja to doświadczenie duchowe „konsumowane” umysłem – wyciszenie, doświadczenie siebie, więc? Niezgodność umysłu z duszą odbija się na ciele, zatem?
  czy coś pomieszałem?

 36. Robert

  Gdzie znajduje sie dusza? W szyszynnce czy sercu, a moze gdzie indziej?

  1. Planeta Świadomości

   Robercie nie sądzę, że gdzieś w ciele mieści się dusza. Według mnie jest odwrotnie.

 37. Dariusz

  1—ŚWIADOMOŚĆ— (DUSZA czyt. Energia czyt.
  JA przebudzone-uwolnione od
  umyslu i ciala) TO WŁAŚNIE PRZEBUDZICIE, A BLOKUJE WAS —–>

  2—UMYSŁ— (MYŚLI I EMOCJE) opanować je na siłe, próbowac, chcecie wejść NIEEEE! STOP! jesli zdacie sobie sprawe jak dziala to polaczenie „umysl” ktory sterowany jest tymi mechanizmami w umysle na chlopski rozum tworzy…? PSYCHIKE… czemu o tym pisze? 100 pieknych zdarzeń np. Z osoba ktora sie rozstał ktoś z was pamietacie i wspominacie czy tylko to jak roztaliscie sie? 1 roztanie zabija 100 dobrych momentow o ktorych nie pamietacie bo zabijaja was emocje i mysli. Zaakceptujcie fakt, i zrozumcie, ze to wlasnie zjawisko umyslu blokuje dostwp do swiadomosci. Zaakceptuje i jesli nie bylo wam pisane byc razem ( jako przyklad ) zaakceptujcie ten fakt i zyjcie dalej…. moze to byla jedna z lekcji ktora nauczyla was o ile nie szukacie winy i winnych za to co sie stalo ktora intynktownie zablokuje zly schemat na dzien dobry i instynk bedzie was duzo wczesniej informowal ze np nastepny zwiazek to ten sam schemat lub gorszy i badzcie wtedy konsekwentni w podjeciu decyzji i nie ranieniu sie i innych skoro juz wiemy co niesie ten schemat…. widzicie jak umysl jest skomplikowany gdy sie zaglebia, 100 dobrych uczynkow i koniec zdania, roztanie ??? Tworzy wlasnie te zawila historie ktora umysl nam pieknie w ciele ludzkim tworzy—–> a jesli umysl sie tak kaleczy nie potrafi sie podniesc kaleczy ostatecznie —->
  3)—CIAŁO—(kregosłup czesto was boli? To stres i brak checi wzmocnic miesnie grzbietu, bole glowy???? Za duzo kawy mysli-> stres -> depresja i wrak czlowieka……. tak wyglada schemat. Mam nadzieje, ze chodz jedna osoba wyciagnie lekcje i przebudzi sie przez to co napisalem… to wiecej niz wygrac na loterii… pozdrawiam Serdecznie…
  PS. UMYSL I WYLACZENIE GO MOZNA ODCZUC ZJAWISKIEM BARDZO PROSTYM. IDZCIE ZE ZNAJOMYMI NOCA I ROZPALCIE SOBIE OGNISKO W MIEJSCU ODDALONYM OD BLOKOW ITD. NATURA( NIE SPALCIE NICZEGO:p ). CI CO MILCZA WPATRUJAC SIE W NIE SIE WYCISZAJA CHODZ SAMI NIE WIEDZA CZEMU;) MOZE UDA WAM SIE TAK POCZUC JAK ŁAMIECIE BARIERE I URUCHAMIACIE INSTYNKT A CI CO GO SWIADOMI SA – WASZEGO JA, CZYLI DUSZY… :)tu zaczynacie przebudzenie i podroze, medytacja staje sie zrozumiala, wiemy i juz nie domyslamy sie czy to wlasnie to ? To juz pozostawiam….. podrozujcie:) i nie bujcie sie tego. Kogo mozna przebudzcie:) bedziecie juz to wiedziec;) pozdrawiam.

 38. Gabriel

  BREDNIE!! ” HARMOBIA UMYSŁU, CIAŁA JAK I DUCHA JEST KONIECZNE ,twoje prawdy nie są moimi i tyle!!!

  1. Witam ! ABRAHAM hicks ucza że kazda rzecz, myśl której dajemy uwagę przez 17 sekund przekracza taka linie i dolacza do niej druga „podobna wibracyjne” myśl. Jeżeli te dwie myślimy przez kolejne 17 sekund (razem 34) niebawem dołączy i trzecia. Zróbmy tak 4 razy (68 sekund) czystej myśli pozytywnej czy niechcianej to jest taki marker od którego zaczynają sie fizyczne manifestacje które mamy możliwość swoimi oczami widzieć i na 100% powiedzieć : tak to myślałem i to sie stało, tak się czułem i to.

  68 sekund 😉 gdzieś dziś wkładamy swoje 68 sekund ? 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję