Planeta Świadomości
Blog dla ludzi z pasją życia, życia w zdrowiu.

Intuicja, szósty zmysł – 5 sposobów komunikacji, których nigdy nie powinieneś ignorować

34
SeoHost.pl

Czy kiedykolwiek miałeś tak silne odczucie, że poczułeś je nawet w dolnej części brzucha? Na przykład jedziesz samochodem i nagle masz głębokie przeczucie, aby skręcić w lewo. Możliwe, że dzięki temu uniknąłeś właśnie zderzenia z ciężarówką na swojej drodze. Twój pierwotny instynkt spowodował, że uniknąłeś wypadku. Wszystko to w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Albo na przykład coś Ci mówi, żeby nie wsiadać do tego samolotu.. Po czym dowiadujesz się, że doszło do katastrofy w przestworzach. Intuicja jest definiowana jako „zdolność rozumienia czegoś od razu, bez konieczności świadomego rozumowania.” Zwana również szóstym zmysłem. Nasz instynkt prowadzi nas zawsze w możliwie najlepszym dla nas kierunku. Sztuką jest rozróżnić czy to podszepty intuicji czy też wkroczył do akcji nasz umysł. Z całym szacunkiem – jest to wspaniałe i bardzo przydatne narzędzie, ale właśnie…tylko narzędzie. Kieruje się tylko tym co widział i zna. Nie ma dostępu do szerszej perspektywy. Zatem jak słuchać intuicji?

Wyższe Ja komunikuje się za pośrednictwem wewnętrznego przewodnictwa, które nazywamy intuicją, szóstym zmysłem, reakcją jelitową lub bezdyskusyjnym poczuciem pewności. Twoja zdolność do odbioru zależy od otwartości i spokoju umysłu, im bardziej wyciszony i otwarty umysł tym silniejsza intuicja – jeśli to nie jest wystarczająco dobrym powodem do regularnej medytacji, to nie wiem co może nim być.

Dzięki swojej Wyższej Jaźni masz bezpośredni dostęp do mądrości i punktu widzenia, do których za pomocą umysłu racjonalnego nie jesteś w stanie się nawet zbliżyć. Twoja Wyższa Jaźń wie jaka droga jest dla Ciebie najlepsza- w podróży zwanej życiem, a także zna odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania. W zgiełku świata i bezustannym natłoku myśli często nie jesteśmy w stanie wychwycić tych informacji. Czasami mamy nawet problem z odróżnieniem naszej prawdy od paplaniny naszego umysłu, gdzie prym wiedzie ego – automatycznie przejmując kontrolę – dosłownie odtwarza programy naszej podświadomości.

einstein

Jak słuchać intuicji?

Oto 5 oznak, że Twoja intuicja próbuje Ci coś zakomunikować

1. Szept

Jesteś sam w domu i zajmujesz się na przykład sprzątaniem. Nagle słyszysz głos z tyłu głowy. Jest cichy i niepozorny. Nie, nie masz halucynacji ani omamów. Ten głos pochodzi ze Źródła i Wyższej Jaźni. Może być to przeczucie, że coś wymaga zmiany, większej uwagi czy popycha do zajęcia się pewną kwestią. Może to być też nagły pomysł czy iskra geniuszu, lecz w hałaśliwej głowie nietrudno przegapić te wskazówki. Jest to delikatny podszept pochodzący ze świadomości, która jest bezpośrednio połączona ze sferą duchową człowieka. Niektórzy nazywają je aniołami. Inni nazywają je Bogiem, Źródłem czy Siłą Wyższą.

Mamy setki nazw intuicji. Gdy słyszysz ten podszept czujesz się swobodnie i lekko. Ego będzie starało się jednak go uciszyć przy pomocy negacji i sprzeciwu. Ale cichy szept, który mówi Ci, żeby iść do przodu, kieruje się troską o Ciebie lub w prosty sposób odpowiada na pytanie, które zaprzątało Twoją głowę.

2. Synchroniczność

Stoisz na czerwonym świetle. Jesteś obojętny na świat wokół ciebie. Twój umysł zaczyna mówić o tym, co należy zrobić, albo może o jakimś problemie, który nie daje Ci spokoju. Nagle naklejka na zderzaku samochodu znajdującego się przed Tobą przykuwa Twoją uwagę. Odnosi się do tego o czym właśnie myślałeś. Kontynuujesz jazdę i nagle zauważasz olbrzymi billboard z podobnym komunikatem. To jest synchroniczność. Powtarzające się znaki próbują odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytanie.

Jeśli wyciszysz umysł i zaczniesz zwracać uwagę zauważysz, że Twoja intuicja wysyła do Ciebie komunikaty. Mogą one znajdować się również w słowach piosenki, fragmencie książki otwartej na przypadkowej stronie, a nawet w słowach nieznajomych osób usłyszanych przez przypadek. To niesamowite w jaki sposób intuicja może zmusić Cię do zwrócenia na nią uwagi 🙂

3. Cisza

Innym sposobem, za pomocą którego komunikuje się z nami intuicja jest cisza. Możesz poczuć nagłą potrzebę, by medytować lub pobyć sam na sam ze sobą. W tym czasie – wewnętrznego wyciszenia i spokoju, gdy przebywasz ze swoją prawdziwą istotą przychodzi odpowiedź. Niepodważalna prawda pojawi się, gdy odetniesz się od bezustannie gadającego umysłu. Nawet zwykły spacer na łonie natury może pomóc uzyskać ten stan.

Intuicja ma sposoby, aby wprowadzić nas w stan radości i pewności co do słuszności danej decyzji. Nie ma prawdziwego wyjaśnienia, jak to się dzieje. W chwili, gdy puścimy wszystkie troski i obawy dotyczące swojego życia, pojawi się poczucie spokoju. 

4. Sny

Gdy śpimy ego przestaje dyktować. Wchodzimy wówczas na wyższy poziom świadomości. Podczas marzeń sennych tworzymy różne scenariusze i dramaty. Niektóre pełne niepokoju i obaw wybudzają nas ze snu. Podczas gdy inne są komunikatami od naszego szóstego zmysłu. Przed udaniem się w objęcia Morfeusza spisz zagadnienia, które wymagają odpowiedzi. Weź kilka głębokich oddechów i się rozluźnij. Pozwól swojemu organizmowi odpocząć. Wielokrotnie podczas snu wyświetlane będą zamaskowane symbole lub archetypy.

Znany psycholog Carl G. Jung powiedział: „Sen to małe ukryte drzwi w najgłębszym i najbardziej intymnym sanktuarium duszy, która była na długo zanim doszło do powstania świadomego ego i będzie daleko poza tym, co świadome ego może osiągnąć. „

5. Twoje ciało komunikuje się z Tobą

Czasami, gdy dokładamy wszelkich starań, by zagłuszyć podszepty naszej intuicji możemy się nabawić różnych dolegliwości, a nawet fizycznego bólu w poszczególnych partiach ciała. Jesteśmy istotami trójdzielnymi – składającymi się z ciała, umysłu i ducha. Kiedy zostaje zachwiana równowaga między tymi trzema aspektami zaczynają pojawiać się problemy fizyczne. W książkach Louise L. Hay dokładnie opisane jest to zjawisko, ze szczegółowym określeniem poszczególnych interakcji przyczynowo-skutkowych. Kiedy żyjemy daleko od naszej prawdy, przypłacamy za to najczęściej wysoką cenę. Ten unik może spowodować dolegliwości, choroby czy coś tak prostego jak na przykład zwichnięcie kostki. Wyższa Jaźń może przemawiać w wielu formach, aby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli będziesz słuchał swojej intuicji nigdy nie zbłądzisz. A jak zbłądziłeś to tym bardziej masz powód by w końcu nauczyć się jej słuchać 😉

Twoje ciało zawsze informuje Cię co się dookoła Ciebie dzieje. Poświęć trochę czasu na dotarcie do sedna problemu. W pogoni za rzeczami materialnymi jesteśmy tak zajęci, że zapominamy nawet o naszych potrzebach na poziomie fizycznym (o poziomie mentalnym i duchowym nawet nie wspominając). Na przykład bóle w klatce piersiowej lub płytki oddech mogą stanowić okazję, by się zatrzymać i poszukać przyczyny głębiej. Gdzie są umiejscowione? Jakie problemy w Twoim życiu/blokady/przekonania mogą stanowić ich podłoże? Są to znaki ostrzegawcze, które nie powinny być ignorowane.

Słuchaj swoich emocji

Również Twoje marzenia i pragnienia (zwłaszcza te z dzieciństwa) nie są przypadkowe i nieistotne, a w rzeczywistości są sposobami, których Twoje Wyższe Ja używa, by kierować Cię na możliwie najlepszą dla Ciebie drogę. Należy jednak zastanowić się nad jakością tych pragnień, czyli czemu mają one służyć. Przedmioty ani zaszczyty nie są w stanie wypełnić braków ludzkiej duszy. Szczęściem jest dzielenie się, a nie tylko zachcianki naszego ego. Należy mieć to na uwadze, wtedy usłyszymy pragnienia naszego serca, nie ego. Tak samo emocje, które są przeznaczone do celów wyższego przewodnictwa. Dobre wskazują nam, że jesteśmy na właściwej drodze, złe wskazują, że z niej zboczyliśmy. Jeśli zejdziemy z właściwego toru nieuchronnie następujące doświadczenia życiowe, pokazują nam „właściwą drogę” chcąc z powrotem nas na nią pokierować. A jeśli żyjesz w głębokiej iluzji, daleko od swojej prawdy to życie zawsze prędzej czy później nie omieszka Cię z tego stanu wybudzić. Stąd biorą się głębokie życiowe kryzysy. Iluzja prędzej czy później upadnie, choćby nie wiem w co ją ubrać i jakich zmyślnych słów użyć, aby ją nazwać. Tylko prawda jest prawdziwa.

Bądź więc otwarty na podszepty swego serca. Zapamiętaj jak słuchać intuicji. Te małe „przeczucia” i „przypuszczenia” są po to, aby utrzymać Cię na drodze Twojego przeznaczenia. Bądź obecny tu i teraz i otwarty na wszystko co Wyższa Jaźń próbuje Ci przekazać. Wiesz dokładnie co jest dla Ciebie najlepsze, gdy oddzielisz się od przewodnictwa ego. Nie jest to proste, gdyż ego zna wiele sztuczek, abyś się z nim utożsamiał i słuchał jego głosu, ale warto spróbować. Jest to możliwe 🙂

Wsparcie:

www.powerofpositivity.com
www.themindunleashed.com

Podobne artykuły
Komentarze (34)
 1. Nigdy bym nie przypuszczał, że tak ważna może być intuicja. A zdarzało się często w okresach jesiennych, gdzie szedłem chodnikiem i coś mi podpowiadało przejdź na drugą stronę. Odwracam się za kilku sekund w tym i widzę jak samochód ochlapuje innych ludzi. Zdecydowanie to działa 🙂

  1. Planeta Świadomości

   🙂

 2. Dotee

  Już mi się tu u Ciebie podoba 🙂

  1. Planeta Świadomości

   😉

 3. Rand

  Ale głupoty. Ktoś w te brednie wierzy?…

  1. Elena Wróżka

   To nie są głupoty, ani żadne „brednie”. To kwestia doświadczenia i dopuszczenia własnej intuicji do głosu.
   Racjonalny rozum potrafi zagłuszyć wszystko inne..

  2. Edi

   dla człowieka jak jest cos obce i niezrozumiałe , nazywa do GŁUPOTAMI

  3. Juri.Anel

   Jeżeli czegoś nie ogarniasz, nie znaczy, że nie jest to do ogarnięcia

 4. Viko

  W to się nie wierzy, tacy jesteśmy naprawdę. A jeśli tego nie zauważasz u siebie, to znaczy że nie znasz tego Człowieka, którym jesteś. Posłuchaj swoich myśli i odczuć bardziej niż paplaniny zewnętrznego świata, który chce zagłuszyć nasz świat wewnętrzny.

 5. Elena Wróżka

  Witam! I ja się z tym zgodzę, znając to z własnej praktyki. Nasza pierwsza myśl w ciągu 30 sekund, będzie tym podszeptem intuicji…. W drugiej kolejności włączamy racjonalne myślenie. Pozdrawiam 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Pozdrawiam serdecznie Eleno 🙂

   1. Elena Wróżka

    I ja pozdrawiam 🙂

 6. Jacek

  Poszukacie programu 90 dni Aleksandra Ławrow tam wszystko jest wyjaśnione. Nawiązanie dialogu z samym sobą

 7. Łukaszoo

  Racja, dobrze napisane, bardzo ważna kwestia o której napisał autor, ego stosuje przeróżne sztuczki aby odciągnąć nas od wyższego ja np. jedzenie tylko dla przyjemności, błahe zachcianki które nic nie wnoszą a zabierają naszą UWAGĘ, tak że jesteśmy mniej tu i teraz co jest bardzo ważne, skupić się co jest tu i teraz nie na przeszłości lub przyszłości, tylko tu i teraz dostajemy te wskazówki

  1. Planeta Świadomości

   Ego tak już ma, zrobi wszystko, żeby odwrócić naszą uwagę od tego co dla niego niewygodne i co mogłoby naruszyć jego status quo. Odzyskując powoli świadomość stajemy się coraz mniej podatni na jego dyktaturę, nie dajemy się już tak łatwo wciągać w opery mydlane, co stanowi dla ego w pewnym sensie śmierć. Za wszelką cenę więc będzie próbowało do tego nie dopuścić. Ale też od nas zależy czy mamy do zaoferowania naszemu umysłowi tylko worek z programami i myślokształtami z podświadomości czy może sami zaczynamy powoli pracować nad nowymi przekonaniami, kontrolować nasze emocje i myśli, przekierowując je na pozytywne szlaki i wytwarzając tym samym nowe połączenia neuronowe w mózgu. Wówczas podczas naszej nieobecności umysł ma już do wyboru 2 worki, nie jeden jak do tej pory. I z czasami również zacznie sięgać i do tego drugiego, z pożytkiem dla nas 🙂

 8. Michał

  Jest tak! Ostatnio jakoś, gdy wracałem z pracy, jadąc autem przez las dotarło do mnie uczcie „uważaj, zwolnij” a za monnet na drogę wybiegły mi całkiem dorodne dziki. Zdążyłem wyhamować na tyle, że za równo dzik jak i samochód nie ucierpiały.

  1. Planeta Świadomości

   🙂

 9. Aleksander

  Niedawna katastrofa pod Łodzią ,miałem tam być o godzinie w której ten wypadek sie zdarzył. Coś mnie wysłało w przeciwną stronę…

 10. intuicja

  Czesto slysze jakies glosy i zorientowalam sie ze ludzie tez.Bardzo wierze w intuicje choc mon maz realistycznie patrzy na zycie i nie dopuszcza zadnych przypadkow.Bylam w zyciu w sytuacjach praktycznie tragicznych.Modlilam sie jedynie do Boga i pojawialo sie rozwiazanie.Zli ludzie mi pomagali a ja czulam w nich oparcie.Byli zli,bo sami tak i sobie mowili ale nie dla kogos takiego jak ,kogos kto przyjazni sie z Bogiem.Sama bylam zadziwiona ich dobrocia mowili,ze to dla nich przyjemnosc mi pomagac.Zawsze im dziekowalam.Nie rozumiem tego do dzis ale Bog w ludziach pomagal mi na codzien.Robi to obecnie.To niesamowite byc jego przyjacielem.On jest prawda,miloscia,chlebem i sola tego swiata.Sprobujcie sie z nim zaprzyjaznic a poczujecie jego moc.

  1. Iza

   Mam dokładnie tak samo 🙂 choćby nie wiadomo jak ciężka byłaby sytuacja zawsze wychodzę cało z opresji .Nawet pokonałam nieuleczalnego raka !Zawsze wierzyłam ze mam szczęście i ze pan Bóg nademną czuwa ..

   1. Planeta Świadomości

    Izo, Twoje ostatnie zdanie mówi wszystko. Obyś tylko nigdy w to nie zwątpiła! Pozdrawiam ciepło i życzę wszelkich pomyślności <3

   2. Sylwia

    Jeśli Bóg Cię ocalił. Okaz łaskę zwierzętom. Kto ma im pomóc jak nie my? Świadomi? Nie zjada ich ciał. Pidziekujesz tak Bogu za ocaline zycie

 11. pp

  Obserwujcie, zamiast oceniać.

 12. miś

  Mam problemy z wyczuciem intuicji.

 13. Milutkaa19

  Mam 30 lat, nazywam sie Marta trafilam na ta strone przypadkowo ale chyba zostane tu dluzej

  1. Planeta Świadomości

   Będzie mi niezmiernie miło 🙂 Pozdrawiam serdecznie i zapraszam

 14. Małgorzata

  Ostatnio dożyłam wieku, w którym ponoć intuicja kobiet osiąga maksymalny poziom. Już od ok. 10 lat wcześniej moja intuicja przeczuwała zdarzenia bliskie, tzn. które miały się wydarzyć maksymalnie w ciągu 2-24 godzin. Dzisiaj przeczuwam zdarzenia z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Potrafię przeczuć np. którego dnia i od kogo otrzymam pocztą korespondencję, ba, nawet wiem co będzie zawierała. Jest to dla mnie tym bardziej zaskakujące, gdyż w czasie mojego przeczucia wiem, że nadawca jeszcze nawet nie przygotował treści pisma/listu. Nie wszystkie zdarzenia, które przeczuwam są korzystne i przyjemne i wtedy mój umysł próbuje mi wmówić, że to się nie wydarzy, że sobie coś tam wmawiam, a intuicja jak bumerang podpowiada, że jednak się wydarzy ….. i intuicja okazuje się w 100% bliska prawdy, więc umysł niestety przegrywa, mimo iż chciałabym aby w pewnych sytuacjach, to on wygrał.

 15. espada

  Intuicja to nie jest umysl! To moc czlowieka ktory czyje duchem a nie cialem jak wiekszosc dzisiejszych ludzi. Przecietny czlowiek nigdy nie bedzie w stanie doswiadczyc naddzwyczajnej mocy intuicji ,gdyz nie zalezy ona od woli,lecz od poziomu uduchowienia osoby.

 16. Antoni Przechrzta
 17. K

  Jadę kiedyś autem. Wracam z wakacji. Mówię sobie w myślach „aaa zwolnię szkoda paliwa, nie ma co tak pędzić”. Zwalniam z 160 km/h do 110 -120 km/h na autostradzie. Nie mija parę minut auto przede mną naglę pędząc uderza w barierkę, karambol, w moją stronę leci palący się silnik, który wypadł z auta poszkodowanego (w aucie przede mną pękła opona) . Gdybym jechał szybciej wbił by się centralnie mi w szybę. A tak udzieliłem pomocy jeszcze poszkodowanym. Zgadzam się z przedmówcą. Słuchając intuicji powstaje jakby dobry worek nowych myśli i uczuć. Programując podświadomość dobrymi myślami i uwalniając od schematów kościoła, szkoły, państwa, reklam w tv itp zaczynamy żyć nowym życiem

 18. Ula

  A ja nie posłuchałam intuicji 12 kwietnia 2019 i zaginal mój kot, dzięn wcześniej mi uciekł na klatkę schodowa i go załapałam i moja myśl,żebyś minie zginąl. Pojecham na zakupy do biedronki i stałam na przystanu i mówiło mi coś nie jedz wróć do domu, nie posłuchałam. Zorientowałam sie po 22 że kota nie ma w domu , na razie się nie odnalazł.Nie wiem w którym momencie wybiegł mi na klatke schodowa cczy jak wróciłam z poprzednich zakupów, najbardziej prawdopodobne.Kot nigdy poza wizyta u weterynarza nie byl poza domem.Weterynarz odstawia na 90 % że znalażl nowy dom a ja nie mam przekonania czy podszedł by do obcej osoby ,może . Najbardziej mnie dręczy toże gdzie sie blaka ma 10 m-cy.

  1. Planeta Świadomości

   Trzymam kciuki, żeby kicia się odnalazła <3

 19. Robert

  Czy intuicja, to dusza, czy dusza pomaga nam za pomoca intuicji?

  1. Planeta Świadomości

   Tak, te podszepty to głos naszego Wyższego Ja, które m.in. w ten sposób się z nami komunikuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję