Planeta Świadomości
Blog dla ludzi z pasją życia, życia w zdrowiu.

Top 10 niezbędnych kryształów dla początkujących oraz właściwości kamieni

9

Bez względu na to czy dopiero zacząłeś poruszać się w świecie kryształów czy może temat jest Ci już dość dobrze znany i masz ochotę zebrać ich jak najwięcej – może wciąż nie wiesz od czego zacząć? Istnieją tysiące różnych kryształów i kamieni. Poza tym, że są piękne posiadają jeszcze ogromny potencjał uzdrawiania. O wiele prościej będzie Ci podjąć decyzję, gdy poznasz właściwości kamieni.

Podobno jeśli kryształ stanowi część biżuterii i się zgubi oznaczać to ma, że już z nami nie rezonuje i nam nie służy. A znajdzie go ten, kto go najbardziej potrzebuje. To jest tylko część tajemnicy, jaką kryją w sobie kryształy.

Krótka historia kryształów

Kryształów używa się od co najmniej 6000 lat. Robili to Sumerowie z Mezopotamii i wiele innych starożytnych cywilizacji takich jak na przykład Rzymianie, Egipcjanie, Grecy czy Japończycy. Stosowano je w celu wspomagania leczenia, szybszego oświecenia i spełnienia. Od dawna uważa się, że właściwości kamieni są metafizyczne i zwiększają zdolności psychiczne.

Kryształy uważane są przez wielu za jeden z elementów życia, ponieważ są wykonane z dwóch najbardziej powszechnych pierwiastków występujących na Ziemi, czyli krzemu i tlenu. Krzem przewodzi elektryczność bardzo dobrze, dzięki czemu stanowi cenny zasób w branży technologicznej. Kwarc jest jedną z najbardziej stabilnych struktur krystalicznych o szerokim zastosowaniu – jest wykorzystywany do wytwarzania takich rzeczy jak na przykład tranzystory, radia, telefony oraz wielu zaawansowanych układów elektronicznych, takich jak na przykład mikroczipy.

Jak widać nawet jeśli nie jesteśmy zbytnio zaznajomieni z tym tematem, kryształy i tak służą naszemu życiu na wiele sposobów. Poniższa lista zawiera niektóre z najczęściej stosowanych i obejmuje szeroki wachlarz potencjalnych zastosowań i korzyści. Większość z tych informacji pochodzi z fantastycznych zasobów o nazwie Crystal Biblii, napisanej przez Judy Hall.

Kryształy dla początkujących

Top 10 kryształów – właściwości kamieni

1. Ametyst

ametystLawendowy lub fioletowy ametyst jest powszechnie dostępny i łatwy do zdobycia. Jest to niezwykle potężny i ochronny kamień o wysokiej wibracji. Tradycyjnie używany był do zapobiegania alkoholizmowi oraz ochronnie przed nadmierną pobłażliwością. Może również pomóc oczyścić umysł, skupić się i podejmować decyzje.

2. Kwarc

kwarcTen jasny kryształ można znaleźć praktycznie w każdym zakątku świata. Mówi się, że ma najpotężniejsze właściwości uzdrawiające i podnoszące energię – pochłania, przechowuje, uwalnia i reguluje energię, a także doskonale nadaje się do jej odblokowania. Ten kamień będzie oddziaływać na częstotliwościach potrzebującej uzdrowienia, konkretnej osoby. Może oczyścić i wzmocnić narządy, jak również duszę.

3. Kwarc różowy

kwarc_rozowyKwarc różowy uważany jest za kamień bezwarunkowej miłości i nieskończonego spokoju. Ma kolor różowy i podobnie jak ametyst jest jednym z najbardziej dostępnych i powszechnych w zastosowaniu kamieniem. Wierzy się, że pomaga przyciągnąć miłość i polepszyć już istniejące relacje, stąd wiele osób kładzie go obok łóżka. Wspaniale nadaje się również do pracy nam miłością własną, leczeniem i wychodzeniem z kryzysu.

4. Czarny Turmalin

czarny turmalin

Kamień ten w kolorze czerni chroni przed promieniowaniem telefonu komórkowego i falami elektromagnetycznymi. Może również chronić przed negatywnymi energiami i wszelkimi negatywnymi zaklęciami. Łącząc się z czakrą podstawy, wpływa na jej energię. Dobrze trzymać go w pobliżu telefonu komórkowego lub komputera. A jeśli mieszkasz w pobliżu linii wysokiego napięcia lub wież telefonii komórkowej, ustawienie kilku większych egzemplarzy w rogach domu może okazać się bardzo korzystne.

5. Cytryn

cytrynCytryn przeważnie występuje w kolorze żółtym, ale również może wahać się od brązów do szarości. Naturalny cytryn jest jednak dość rzadkim zjawiskiem, a poddany obróbce cieplnej ametyst jest sprzedawany na jego miejscu. Oryginalny cytryn powstaje pod wpływem ciepła i ciśnienia ziemskiego, więc nie ma zbyt wielkiej różnicy. Kamień ten niesie ze sobą energię słoneczną i posiada niesamowite właściwości oczyszczające i wzmacniające. Mimo, że sam nie wymaga oczyszczenia, pobudza wszystkie aspekty życia. Służy wyrównaniu energii w czakrach oraz może aktywować i otworzyć czakrę korony.

6. Selenit (kamień księżycowy)

selenitSelenit przeważnie posiada kolor biały lub jasny, ale może być również niebieski, brązowy, lub zielony. Jest dość łatwy do zdobycia. Doskonały do otwarcia trzeciego oka i czakry korony i może pomóc połączyć się z wyższą świadomością i przewodnictwem poprzez medytację. Mówi się, że każda osoba posiadająca kawałek tego kamienia o czystej wibracji może zwiększyć swoje zdolności telepatyczne.

7. Lapis Lazuli

lapisKamień o głębokim niebieskim kolorze z małymi drobinkami złota, otwiera czakrę trzeciego oka i równoważy czakrę gardła. Może zwiększyć intuicję i zdolności z nią związane. Ten kamień jest kamieniem ochronnym i kluczem do rozwoju duchowego. Może pomóc w wyrażaniu swoich opinii, ale także rozwiązywaniu konfliktów.

8. Turkus

turkusJak sama nazwa wskazuje kamień ten jest turkusowy, o różnych odcieniach niebieskiego i zieleni. Jest powszechnie dostępny. W przeszłości wierzono, że zmiana jego koloru stanowi ostrzeżenie przed niewiernością i nielojalnością. Obecnie znany jest z pomocy w równoważeniu aspektu duchowego i poprawy komunikacji. Wspiera również dobre samopoczucie psychiczne i „rozpuszcza” wszelkie myśli związane z nienawiścią do samego siebie oraz autosabotaż.

9. Fluoryt

fluorytTen kamień może mieć jasny odcień lub występować w różnych kolorach, takich jak niebieski, zielony, fioletowy, żółty czy brązowy. Jest kamieniem ochronnym, zwłaszcza na poziomie psychicznym. Może pomóc zapobiegać negatywnym czynnikom zewnętrznym, które mogą pochodzić z pracy, szkodliwości użytkowania komputera lub jakiegokolwiek stresu elektromagnetycznego. Fluoryt może być szczególnie pomocny, podczas uczenie się czegoś nowego, ponieważ pomaga porządkować i przetwarzać informacje oraz zwiększa koncentrację.

10. Karneol

karneolTen kamień występuje dość powszechnie i jest dostępny w kolorach czerwonym, pomarańczowym, różowym i brązowym. Jest niezastąpiony w przywracaniu witalności i motywacji. Jest to kamień o wysokiej energii, który może wspomóc kreatywność. Tradycyjnie używany był do ochrony zmarłych podczas ich podróży w zaświaty. Może być przydatny do przezwyciężania agresji i nauki zaufania samemu sobie.

Jak widać, każdy z tych kamieni ma wiele różnych zastosowań i właściwości, a wymienione powyżej stanowią zaledwie wierzchołek góry lodowej. Nie martw się, jeżeli jeszcze żadnego nie posiadasz, przyjdą do Ciebie, gdy będą potrzebne. Kupując w sklepie ważne byś kierował się intuicją i wziął ten, który do ciebie „przemawia”. Właściwości kamieni są również ważne.

Aby oczyścić swoje kryształy, można umieścić je na świeżym powietrzu przy pełni księżyca lub opłukać wodą różaną z zamiarem oczyszczenia zakumulowanej energii i rewitalizacji. Jeśli posiadasz selenit, położenie innych w jego pobliżu również je oczyści.

Kryształy mogą być noszone jako biżuteria, w kieszeni, lub stawiane na nocnym stoliku czy biurku, przy którym spędzasz sporo czasu. Są idealne do wykorzystania podczas medytacji, a niektóre z nich mogą wzmocnić modlitwę.

Jeśli jesteś ciekawy, ale nadal sceptyczny, proponuję po prostu kupić jeden z nich i sprawdzić czy coś się zmieniło w Twoim życiu lub czy czujesz się trochę inaczej. Najgorsze, co może się wydarzyć to to, że nie stanie się nic!

A jaki jest Twój ulubiony kryształ i do czego Ci służy? Jakie właściwości kamieni preferujesz i polecasz? Jakie kryształy dla początkujących są najlepsze Twoim zdaniem?

Źródła:
http://www.collective-evolution.com

 

Podobne artykuły
Komentarze (9)
 1. Gaja

  Zaczęłam zbierać kamienie dopiero w listopadzie 2016, więc moje zbiory są niewielkie, brakuje też czasu na praktykowanie wszystkiego, co przychodzi mi do głowy, tym samym też doświadczenia z działaniem kamieni, kryształów mam skromne. Aktualnie piję wodę kryształową (z kryształu górskiego). W sypialni trzymam kryształy górskie i kwarc różowy. Z ciekawszych kamieni mam howlit, ale ten nie barwiony. Planuję zakup granatów, piękny wydaje mi się labradoryt. Oczywiście chciałabym mieć wszystkie możliwe rodzaje kamieni

  1. Planeta Świadomości

   Rzeczywiście do listy z posta można by dorzucić jeszcze mnóstwo kryształów. Wiele jest godnych szczególnej uwagi. Mnie również labradoryt urzeka <3

 2. Marta

  Powiedzcie proszę ponieważ mam router Wifi w domu jak mogę go zabezpieczyć ponieważ stoi przy ścianie sypialni dziecka a przeróbka jest ciężka ponieważ kabel idzie w ścianie 🙁

  1. Planeta Świadomości

   Jednym z kamieni chroniącym przed promieniowaniem jest czarny turmalin. Proszę spróbować umieścić większy egzemplarz przy urządzeniu. Pozdrawiam 🙂

 3. Magda

  Witam serdecznie, niestety nie znam sie na kamieniach I potrzebuje pomocy. Chcialabym kupic kwarc ze wzgledu na jego uzdrawiajace wlasciwosci. Choruje od kilku lat I diagnoz mialam juz bardzo duzo, dlatego potrzebuje kamienia, ktory nie skupi sie bezposrednio na jednym. Po przeczytaniu tekstu wywnioskowalam, ze kwarc bylby chyba odpowiedni. Chodzi miedzy innymi o ogromne zmeczenie, brak energii. Zaczelam szukac bizuterii z tym kamieniem, ale widze, ze moge sie sugerowac najbardziej jego kolorem, bo odmian jest bardzo duzo. Jaki kwarc powinnam kupic? Czy to jest moze ten nazywany krysztalem gorskim? Pozdrawiam

  1. Planeta Świadomości

   Kryształ górski stanowi odmianę kwarcu, najsilniej oczyszczającą ciało i umysł. Wzmacnia energię oraz sprzyja zdrowiu psychicznemu. Jak najbardziej można się nim wspomagać, ale myślę, że każda odmiana tego kamienia w przypadkach chorobowych będzie korzystna. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!

 4. Radek

  Ten zielony na obrazku to szmaragd? Jezeli tak to bym byl wdzieczny za opisanie jego własciwosci 🙂

  1. Planeta Świadomości

   Radku, szmaragdy posiadają tak liczne właściwości, że można by poświęcić im cały wpis. W wielkim skrócie: oddziałują zarówno na ciało jak i na psychikę. Pomagają odzyskać wewnętrzną równowagę, a także wzmacniają więzi międzyludzkie. Ponadto wpływają na wiele poszczególnych organów, w związku z czym polecane są przy chorobach serca, nadciśnieniu, problemach z jelitami, żołądkiem, wątrobą oraz woreczkiem żółciowym, podczas bezsenności, przeziębienia, a nawet przy problemach z oczami 😉

 5. Kasia

  Witam
  Proszę o pomoc! Których kamieni nie można łączyć ze sobą. Wiem że kryształy górskie lądują pozytywnymi wibracjami inne kamienie, proszę o odpowiedź czy wszystkie kamienie i czy kryształ górski musi się stykać z innymi kamieniami by wzmóc ich działanie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję