Czy kiedykolwiek miałeś tak silne odczucie, że poczułeś je nawet w dolnej części brzucha? Na przykład jedziesz samochodem i nagle masz głębokie przeczucie, aby skręcić w lewo. Możliwe, że dzięki temu uniknąłeś właśnie zderzenia z ciężarówką na swojej drodze. Twój pierwotny instynkt spowodował, że uniknąłeś wypadku. Wszystko to w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Albo na przykład coś Ci mówi, żeby nie wsiadać do tego samolotu.. Po czym dowiadujesz się, że doszło do katastrofy w przestworzach. Intuicja jest definiowana jako „zdolność rozumienia czegoś od razu, bez konieczności świadomego rozumowania.” Nasz instynkt prowadzi nas zawsze w możliwie najlepszym dla nas kierunku. Sztuką jest rozróżnić czy to podszepty intuicji czy też wkroczył do akcji nasz umysł. Z całym szacunkiem – jest to wspaniałe i bardzo przydatne narzędzie, ale właśnie…tylko narzędzie. Kieruje się tylko tym co widział i zna. Nie ma dostępu do szerszej perspektywy.

Wyższe Ja komunikuje się za pośrednictwem wewnętrznego przewodnictwa, które nazywamy intuicją, reakcją jelitową lub bezdyskusyjnym poczucie pewności. Twoja zdolność do odbioru zależy od otwartości i spokoju umysłu, im bardziej wyciszony i otwarty umysł tym silniejsza intuicja – jeśli to nie jest wystarczająco dobrym powodem do regularnej medytacji, to nie wiem co może nim być.

Dzięki swojej Wyższej Jaźni masz bezpośredni dostęp do mądrości i punktu widzenia, do których za pomocą umysłu racjonalnego nie jesteś w stanie się nawet zbliżyć. Twoja Wyższa Jaźń wie jaka droga jest dla Ciebie najlepsza- w podróży zwanej życiem, a także zna odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania. W zgiełku świata i bezustannym natłoku myśli często nie jesteśmy w stanie wychwycić tych informacji. Czasami mamy nawet problem z odróżnieniem naszej prawdy od paplaniny naszego umysłu, gdzie prym wiedzie ego – automatycznie przejmując kontrolę – dosłownie odtwarza programy naszej podświadomości.

einstein

Oto 5 oznak, że Twoja intuicja próbuje Ci coś zakomunikować

1. Szept

Jesteś sam w domu i zajmujesz się na przykład sprzątaniem. Nagle słyszysz głos z tyłu głowy. Jest cichy i niepozorny. Nie, nie masz halucynacji ani omamów. Ten głos pochodzi ze Źródła i Wyższej Jaźni. Może być to poczucie, że coś wymaga zmiany, większej uwagi czy popycha do zajęcia się pewną kwestią. Może to być też nagły pomysł czy iskra geniuszu, lecz w hałaśliwej głowie nietrudno przegapić te wskazówki. Jest to delikatny podszept pochodzący ze świadomości, która jest bezpośrednio połączona ze sferą duchową człowieka. Niektórzy nazywają je aniołami. Inni nazywają je Bogiem, Źródłem czy Siłą Wyższą.

Mamy setki nazw intuicji. Gdy słyszysz ten podszept czujesz się swobodnie i lekko. Ego będzie starało się jednak go uciszyć przy pomocy negacji i sprzeciwu. Ale cichy szept, który mówi Ci, żeby iść do przodu, kieruje się troską o Ciebie lub w prosty sposób odpowiada na pytanie, które zaprzątało Twoją głowę.

2. Synchroniczność

Stoisz na czerwonym świetle. Jesteś obojętny na świat wokół ciebie. Twój umysł zaczyna mówić o tym, co należy zrobić, albo może o jakimś problemie, który nie daje Ci spokoju. Nagle naklejka na zderzaku samochodu znajdującego się przed Tobą przykuwa Twoją uwagę. Odnosi się do tego o czym właśnie myślałeś. Kontynuujesz jazdę i nagle zauważasz olbrzymi billboard z podobnym komunikatem. To jest synchroniczność. Powtarzające się znaki próbują odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytanie.

Jeśli wyciszysz umysł i zaczniesz zwracać uwagę zauważysz, że Twoja intuicja wysyła do Ciebie komunikaty. Mogą one znajdować się również w słowach piosenki, fragmencie książki otwartej na przypadkowej stronie, a nawet w słowach nieznajomych osób usłyszanych przez przypadek. To niesamowite w jaki sposób intuicja może zmusić Cię do zwrócenia na nią uwagi 🙂

3. Cisza

Innym sposobem, za pomocą którego komunikuje się z nami intuicja jest cisza. Możesz poczuć nagłą potrzebę by medytować lub pobyć sam na sam ze sobą. W tym czasie – wewnętrznego wyciszenia i spokoju, gdy przebywasz ze swoją prawdziwą istotą przychodzi odpowiedź. Niepodważalna prawda pojawi się, gdy odetniesz się od bezustannie gadającego umysłu. Nawet zwykły spacer na łonie natury może pomóc uzyskać ten stan.

Intuicja ma sposoby, aby wprowadzić nas w stan radości i pewności co do słuszności danej decyzji. Nie ma prawdziwego wyjaśnienia, jak to się dzieje. W chwili, gdy puścimy wszystkie troski i obawy dotyczące swojego życia, pojawi się poczucie spokoju. 

4. Sny

Gdy śpimy ego przestaje dyktować. Wchodzimy wówczas na wyższy poziom świadomości. Podczas marzeń sennych tworzymy różne scenariusze i dramaty. Niektóre pełne niepokoju i obaw wybudzają nas ze snu. Podczas gdy inne są komunikatami od naszej intuicji. Przed udaniem się w objęcia Morfeusza spisz zagadnienia, które wymagają odpowiedzi. Weź kilka głębokich oddechów i się rozluźnij. Pozwól swojemu organizmowi odpocząć. Wielokrotnie podczas snu wyświetlane będą zamaskowane symbole lub archetypy.

Znany psycholog Carl G. Jung powiedział: „Sen to małe ukryte drzwi w najgłębszym i najbardziej intymnym sanktuarium duszy, która była na długo zanim doszło do powstania świadomego ego i będzie daleko poza tym, co świadome ego może osiągnąć. „

5. Twoje ciało komunikuje się z Tobą

Czasami, gdy dokładamy wszelkich starań, by zagłuszyć podszepty naszej intuicji możemy się nabawić różnych dolegliwości, a nawet fizycznego bólu w poszczególnych partiach ciała. Jesteśmy istotami trójdzielnymi – składającymi się z ciała, umysłu i ducha. Kiedy zostaje zachwiana równowaga między tymi trzema aspektami zaczynają pojawiać się problemy fizyczne. W książkach Louise L. Hay dokładnie opisane jest to zjawisko, ze szczegółowym określeniem poszczególnych interakcji przyczynowo-skutkowych. Kiedy żyjemy daleko od naszej prawdy, przypłacamy za to najczęściej wysoką cenę. Ten unik może spowodować dolegliwości, choroby czy coś tak prostego jak na przykład zwichnięcie kostki. Wyższa Jaźń może przemawiać w wielu formach, aby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli będziesz słuchał swojej intuicji nigdy nie zbłądzisz. A jak zbłądziłeś to tym bardziej masz powód by w końcu nauczyć się jej słuchać 😉

Twoje ciało zawsze informuje Cię co się dookoła Ciebie dzieje. Poświęć trochę czasu na dotarcie do sedna problemu. W pogoni za rzeczami materialnymi jesteśmy tak zajęci, że zapominamy nawet o naszych potrzebach na poziomie fizycznym (o poziomie mentalnym i duchowym nawet nie wspominając). Na przykład bóle w klatce piersiowej lub płytki oddech mogą stanowić okazję by się zatrzymać i poszukać przyczyny głębiej. Gdzie są umiejscowione? Jakie problemy w Twoim życiu/blokady/przekonania mogą stanowić ich podłoże? Są to znaki ostrzegawcze, które nie powinny być ignorowane.

Słuchaj swoich emocji

Również Twoje marzenia i pragnienia (zwłaszcza te z dzieciństwa) nie są przypadkowe i nieistotne, a w rzeczywistości są sposobami, których Twoje Wyższe Ja używa, by kierować Cię na możliwie najlepszą dla Ciebie drogę. Należy jednak zastanowić się nad jakością tych pragnień, czyli czemu mają one służyć. Przedmioty ani zaszczyty nie są w stanie wypełnić braków ludzkiej duszy. Szczęściem jest dzielenie się, a nie tylko zachcianki naszego ego. Należy mieć to na uwadze, wtedy usłyszymy pragnienia naszego serca, nie ego. Tak samo emocje, które są przeznaczone do celów wyższego przewodnictwa. Dobre wskazują nam, że jesteśmy na właściwej drodze, złe wskazują, że z niej zboczyliśmy. Jeśli zejdziemy z właściwego toru nieuchronnie następujące doświadczenia życiowe, pokazują nam „właściwą drogę” chcąc z powrotem nas na nią pokierować. A jeśli żyjesz w głębokiej iluzji, daleko od swojej prawdy to życie zawsze prędzej czy później nie omieszka Cię z tego stanu wybudzić. Stąd biorą się głębokie życiowe kryzysy. Iluzja prędzej czy później upadnie, choćby nie wiem w co ją ubrać i jakich zmyślnych słów użyć, aby ją nazwać. Tylko prawda jest prawdziwa.

Bądź więc otwarty na podszepty swego serca. Te małe „przeczucia” i „przypuszczenia” są po to, aby utrzymać Cię na drodze Twojego przeznaczenia. Bądź obecny tu i teraz i otwarty na wszystko co Wyższa Jaźń próbuje Ci przekazać. Wiesz dokładnie co jest dla Ciebie najlepsze, gdy oddzielisz się od przewodnictwa ego. Nie jest to proste, gdyż ego zna wiele sztuczek, abyś się z nim utożsamiał i słuchał jego głosu, ale warto spróbować. Jest to możliwe 🙂

 

 

13 KOMENTARZE

  1. Nigdy bym nie przypuszczał, że tak ważna może być intuicja. A zdarzało się często w okresach jesiennych, gdzie szedłem chodnikiem i coś mi podpowiadało przejdź na drugą stronę. Odwracam się za kilku sekund w tym i widzę jak samochód ochlapuje innych ludzi. Zdecydowanie to działa 🙂

  2. W to się nie wierzy, tacy jesteśmy naprawdę. A jeśli tego nie zauważasz u siebie, to znaczy że nie znasz tego Człowieka, którym jesteś. Posłuchaj swoich myśli i odczuć bardziej niż paplaniny zewnętrznego świata, który chce zagłuszyć nasz świat wewnętrzny.

  3. Witam! I ja się z tym zgodzę, znając to z własnej praktyki. Nasza pierwsza myśl w ciągu 30 sekund, będzie tym podszeptem intuicji…. W drugiej kolejności włączamy racjonalne myślenie. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz nie może być pusty!
Proszę podać swoją Nazwę!